Rynny Owacja

System rynnowy Owacja jest systemem pełnym innowacji technicznych, posiadającym niespotykaną, oryginalną estetykę – gzymsowy przekrój rynny. Rury spustowe o owalnym kształcie zapewniają dyskretny i elegancki wygląd. Klejony system montażu zapewnia idealną szczelność.

Charakterystyka:

  • Zakres stosowania: Domy, domki jednorodzinne, małe domy wielorodzinne, budownictwo mieszkaniowe
  • Profil rynny: Gzymsowy z ewolutą 28 i 38
  • Montaż: klejony
  • Materiał: Polichlorek winylu
  • Przekrój: 75,4 cm
  • Kolory: biały, beż, brązowy, czerwony, grafitowy, czarny

Innowacje techniczne:

  • Obejma rury – Nowe, koncepcyjne, dyskretne zamknięcie znajduje się z tyłu obejmy. Montaż wykonuje się poprzez ręczne zatrzaśnięcie klipsa, a demontaż poprzez podważenie klipsa śrubokrętem.
  • Odpływy – Stożki spływu znajdujące się w odpływach Ovation umożliwiają odprowadzanie wód o takim samym natężeniu przepływu co rynny półokrągłe 25 i 33 oraz dzięki wypustkom rozbijającym i kierującym strumień wody.
  • Złączka dylatacyjna – Optymalizuje osiągi instalacji, zapewniając rekompensację zjawiska rozszerzalności PCV, szczególnie potrzebna w przypadku dachów czterospadowych i innych skomplikowanych projektów
  • Kolanka – Kształt kolanek przyczynia się do płynności systemu i pozwala uniknąć wstępnego kielichowania rur. Zaprojektowane jako jednocześnie zewnętrzne i wewnętrzne, umożliwiają wykonywanie wszystkich typów połączeń.
  • Hak – Hak upraszcza zakładanie rynny, dokonywane najpierw przez zawieszenie rynny , a następnie wciśnięcie tylnej ścianki w zatrzask haka. Jego kształt ułatwia przesuwanie rynny. W ten sposób uproszczony jest montaż, który zapewnia najlepszą dylatację. Wzmocnienie jego tylnej części nie dopuszcza do niepożądanego wysunięcia się profilu rynnowego i zwiększa jego wytrzymałość mechaniczną.
  • Kolektor (Trójnik) – Element o wysokiej estetyce, umożliwia zbieranie wód opadowych z dwóch dachów do jednej rury spustowej.

Elementy Systemu:

1. Rynna 4m.
2. Odpływ dylatacyjny, średnice: 80 i 100mm
3. Złączka rynny
4. Złączka kątowa wew. 90
5. Złączka kątowa zew. 90
6. Złączka kątowa wew. 135
7. Złączka kątowa zew. 135
8. Złączka dylatacyjna
9. Końcówka rynny lewa, prawa
10. Końcówka odpływu lewa, prawa
11. Hak czołowy
12. Hak mocowany do pokrycia dach

17. Rura spustowa 4m. 90×56
18. Trójnik 67 stopni 30
19. Kolano 15 i 45
20. Kolano 67 stopni 30
21. Kolano 87 stopni 30
22. Kolano poziome 67 stopni 30
23. Kolano poziome 90
24. Kolano zmieniające kierunek rury 90 (poziom/pion)
25. Złączka rury
26. Kolektor
27. Redukcja 80/Owacja i 100/Owacja
28. Dolny odcinek rury – 1m
29. Obejma rury
30. Zakończenie uniwersalne rury z przejściem na średnicę: 75, 80, 90, 100

Prawidłowe przycinanie i zakładanie profilu i rury spustowej

Przycinać używając wzornika do przycinania Ovation i piły płatnicy. Należy usunąć zadziory. Po umieszczeniu rynny na nosach haków, przechylić starając się zatrzasnąć profil w tylnej części haka. Rurę przytwierdzamy zatrzaskując obejmę. Możliwe jest otwarcie obejmy przez podważenie śrubokrętem.

Zakładanie złączki dylatacyjnej

Rozprowadzić równomiernie klej w głębi wyżłobień złączki. Klej powinien pokryć gładką powierzchnię wewnętrzną. Połączyć bezzwłocznie, ruchem prostoliniowym.

Zmiana kierunku rury spustowej

Aby wykonać odgałęzienie rury spustowej w innej płaszczyźnie lub otrzymać właściwe ustawienie liniowe odpływu wód opadowych należy użyć kolanka zmiany kierunku położenia w płaszczyźnie bocznej.

Udostępnij ten wpis