Guma w płynie S700

Guma w płynie S700 – izolacja nakładana ręcznie / maszynowo

Guma w płynie S 700  to uniwersalny produkt chroniący przed przeciekami i korozją poziome i pionowe powierzchnie, zwłaszcza dachy. Świetnie nadaje się do zastosowań domowych – dzięki płynnej konsystencji i dużej lepkości może go aplikować każdy majsterkowicz, bez konieczności stosowania specjalistycznego sprzętu. Jednowarstwowa aplikacja znacznie skraca czas i ułatwia pracę. Z powodzeniem stosuje się go do uszczelniania szpar między arkuszami papy lub blachy, wokół akcesoriów dachowych, okien dachowych, świetlików, otworów wentylacyjnych i parapetów. Właściwości izolacyjne tego materiału są tak dobre, że z powodzeniem można uszczelniać nim zbiorniki wodne!

Zużycie:


papa 1,5-1,8 kg/m2

blacha, płyty warstwowe, piana PUR 1-1,2 kg/m2

beton 2-2,5 kg/m2

beton po zagruntowaniu 1,5-2 kg/m2

drewno 1,5-1,8 kg/m2

łączenia (papy, kominów, attyk) 0,3 kg/mb

Świetna adhezja

Świetna adhezja i elastyczność S 700 pozwalają uzyskać trwałą warstwę, która ściśle przylega do wszystkich typów powierzchni i pracuje razem z nimi. Nie ma obawy, że produkt odspoi się, złuszczy lub pęknie – nawet po wielu latach. Nasz produkt dotrze w każdy zakamarek i dokładnie wypełni połączenia różnych materiałów. S 700 jest odporny na promienie UV, dzięki czemu można go używać wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków bez ryzyka uszkodzeń od słońca czy mrozu.

Produkt zgodny z Europejską Normą EN 15814:2011+A2:2014
Klasa odporności na ogień B zgodnie z PN-EN 13501-5+A1:2010 

Zalety hydroizolacji S 700:
Szybka i łatwa aplikacja na zimno
Bez zrywania papy, odrdzewiania blachy
Elastyczny do 900% z pamięcią kształtu
Brak spoin
Nie pęka, nie kruszy się
Doskonała przyczepność do większości podłoży
Hydroizolacja poziomych i pionowych powierzchni
Odporny na mróz, starzenie się i promieniowanie UV
Przyjazny dla środowiska, nietoksyczny, niepalny

Wzmocnienie geowłókniną

Małe szczeliny, dziury, perforacje, śruby/gwoździe, łączenia arkuszy papy lub blachy, a także miejsca wokół kominów wymagają dodatkowego wzmocnienia. Zaleca się w tym celu pokrycie powierzchni S 700, nałożenie   paska   geowłókniny i ponowną  aplikację S 700. Dzięki temu zabiegowi materiał dokładnie zaizoluje wyżej wymienione powierzchnie, będzie pracował razem z nimi i zapewni spokój na lata.

Udostępnij ten wpis